piątek, 22, czerwiec 2018

Sezon zakończony, majówka rozpoczęta.

 

 

 
 
 

W sobotę po długim sezonie zakończyliśmy IX edycję Amatorskiej Ligii Siatkówki w Cięcinie. W samo południe mecz pomiędzy Paradox Żywiec i Metalpol Węgierska Górka rozpoczął gorączkę sobotniej „nocy”. Mało kto spodziewał się przed sobotą, że finały przyniosą takie emocjonalne zakończenie. Zanim jednak do tego doszło wszystko rozpoczęło się kilka miesięcy temu, a dokładnie 3 listopada ubiegłego roku. W tym sezonie w ALS uczestniczyło dziewięć drużyn z czego największą reprezentatywność miało miasto Żywiec. Przekrój wiekowy był chyba największy w całej historii ligi, od gimnazjalistów po roczniki mocno przekraczające 50+.

 

Po 18 piątkowych wieczorach – 36 spotkań fazy zasadniczej - do kolejnej fazy play-off awansowały cztery pierwsze drużyny z poniższej tabeli:

 

TABELA FAZY ZASADNICZEJ

 

Miejsce

Nazwa Drużyny

  M   

  W   

  P   

 Set+

 Set-

 Pkt

1

ERGON Żywiec

8

8

.0

24

7

22

2

HUTCHINSON Żywiec

8

6

2

20

9

19

3

PARADOX Żywiec

8

6

2

21

11

18

4

METALPOL Węgierska Górka

8

6

2

21

11

17

5

TRZYZERO Cięcina

8

4

4

15

15

12

6

JESIEŃ Węgierska Górka

8

3

5

15

18

9

7

MKS I Żywiec

8

2

6

10

18

6

8

SPARTANIE Cisiec

8

1

7

6

21

4

9

MKS II Żywiec

8

.0

8

3

24

1

 

 

Po losowaniu w fazie play off rywalizowały między sobą:

 

ERGON – METALPOL

 

HUTCHINSON – PARADOX

 

Po dwumeczach wygranymi i z prawem do walki o pierwsze miejsce były drużyny ERGON i HUTCHINSON. Natomiast o miejsce trzecie miały rywalizować drużyny PARADOX i METALPOL.

 

Ze względu na nie stawienie się na finałach drużyny HUTCHINSON organizator w porozumieniu z trzema drużynami biorącymi udział w finałach postanowił, że o miejsce pierwsze z ERGONEM zagra zwycięzca z meczu PARADOX – METALPOL 0:3 (-17, -19, -17). Tym sposobem METALPOL przeszedł dalej, aby powalczyć o miejsce pierwsze.     

 

als_final_18

 

Spotkanie finałowe było na miarę prawdziwego finału. Od początku do końca obie drużyny grały dobrą piłkę walcząc o zdobycie punktu przy każdej akcji. Każdy set to emocje i huśtawka na szali zwycięstwa. W pierwszym secie górą okazali się zawodnicy z Żywca. Zapowiadało się, że będzie powtórka z piątku. Jednak w drugim secie „żeliwo” w końcu pokazało swój ostry pazur i dało sobie kolejna szansę na zdobycie największego pucharu. Trzecia odsłona również należała do Metalpolu. Czwarty set to znów szansa dla Ergonu i stan 2:2. Dopiero tie-break miał wyłonić w końcu zwycięzcę. Początek seta wskazywał na podobne zakończenie jak w drugim meczu fazy play-off czyli Ergon górą. Jednak determinacja, szczęście i dobra gra zawodników Metalpolu pozwoliła na zdobycie upragnionego zwycięstwa. ERGON-METALPOL 2:3 (25-19, 21-25, 21-25, 25-15, 13-15)

 

als_final_18

 

Klasyfikacja IX edycji ALS:

 

METALPOL Węgierska Górka

ERGON Żywiec

PARADOX Żywiec

HUTCHINSON Żywiec

 

Zanim zaproszę na X edycję jubileuszową, która planowana jest już najbliższej jesieni, chciałbym podziękować za pomoc w organizacji i wsparcie osobom, które przez cały sezon były zaangażowane w to aby nasza liga wyglądał tak jak wygląda.

 

Obsłudze technicznej: Natalii Skrzypek, Mateuszowi Wolnemu. Sędziemu Grzegorzowi Kalfas, który w tym sezonie prowadził ponad 75% spotkań, a także  Tomaszowi i Waldemarowi Niemczura. Wielkie podziękowania dla Andrzeja Dziedzica, który co tydzień czuwał nad porządkiem, a także gospodarzowi obiektu Markowi Durajowi.

 

als_final_18

 

Do zobaczenia w kolejnym sezonie.

Poniżej fotorelacja autorstwa K.Wolnego

Zakończyliśmy IX sezon ALS

 

fiddler

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia