View Comments

Włącz sie do akcji.

 

 

 

Smog – to słowo jest coraz częściej wypowiadane każdego niemal dnia. Smog atakuje całą Polskę, a szczególnie jest obecny w naszym regionie. Niektóre władze samorządowe próbują z nim walczyć. W tym miesiącu w Małopolsce została przegłosowana uchwał, która ma na celu zwalczanie smogu, które jest efektem spalania w przydomowych kotłowniach wszystkiego co tylko można wrzucić do pieca. Marszałek Województwa Śląskiego również podjął działania zmierzające do wprowadzenia uchwały antysmogowej. 

Obecnie trwają konsultacje społeczne, które w znacznym stopniu będą stanowiły odpowiedź na konieczność wprowadzenia zmian.

Uwagi i wnioski mogą być wnoszone do 6 lutego 2017 roku, w formie pisemnej na adres Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice bądź ustnie w siedzibie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, ul. Reymonta 24, 40-029 Katowice (w godzinach pracy Urzędu) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Treść dokumentu, wraz z uzasadnieniem dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 

Dodatkowo można zgłosić swoją opinię o podjęcie bardziej zdecydowanych działań poprzez platformę chceoddychac.pl, która prowadzi na szeroką skalę walkę ze smogiem w Polsce, a szczególnie w naszym regionie.

Już dziś należy pomyśleć o przyszłości swojej i swoich dzieci, aby za kilka lat nie żałować, że było się obojętnym.

 

fiddler