piątek, 22, czerwiec 2018

Ks. Stanisława Bogacza w rodzinnym Libiążu.

 

 

 
 

Ks.prałat Stanisław Bogacz świętował swój Złoty Kapłański Jubileusz - byliśmy wraz z nim.

 

22 kwietnia w swoim rodzinnym kościele Przemienienia Pańskiego w Libiążu wdzięczny za dar powołania, Proboszcz parafii w Cięcinie sprawował ofiarę Mszy św. Swoją drogę kapłańskiej posługi, po ukończeniu krakowskiego Seminarium rozpoczął 7 kwietnia 1968 roku otrzymując sakrament kapłaństwa na Wawelu z  rąk kadynała Karola Wojtyły, obecnie świętego Jana Pawła II. Wspominając lata pasterzowania, wraz z obecnymi na uroczystości przyjaciółmi, ks. Stanisław Bogacz najcieplej wracał właśnie do chwil naznaczonych obecnością krakowskiego biskupa Wojtyły.

 

jubileusz_bogacz

 

Ostatnie 25 lat duszpasterzowania upłynęło w parafii cięcińskiej, gdzie pod opieką proboszcza są dwie miejscowości - Cięcina wraz z Węgierską Górką i dwa kościoły.  Ogrom pracy i wyzwań, którym musiał stawiać czoło każdego dnia nie stanął na przeszkodzie w dbaniu o utrzymanie świątyń w dobrym stanie i doprowadzeniu do końca renowacji zabytkowego kościółka św. Katarzyny Aleksandryjskiej co niezmiernie cieszy oczy i serca wdzięcznych parafian. Podczas dziękczynnej uroczystości w Libiążu Wójt Gminy Piotr Tyrlik wraz z delegecją zaznaczyli swoją obecnością stałe zainteresowanie  działaniami podejmowanymi przez księdza prałata na rzecz parafii oraz wdzięczność za długie, niełatwe lata spędzone pośród nas.

 

jubileusz_bogacz

 

Parafialne uroczystości złotego Jubileuszu ks. Stanisława Bogacza w Cięcinie będą miały miejsce w czasie odpustu sierpniowego  ku czci Przemienienia Pańskiego.

źródło: OPG Węgierska Górka
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia