niedziela, 23, wrzesień 2018

Po Walnym Zebraniu LKS-u. Nowe plany i cele.

 

 

 

 

 

Wczoraj w siedzibie klubu LKS Świt Cięcina odbyło się Walne Zebranie Członków oraz sympatyków tego klubu. Celem zebrania było przeprowadzenie zmian we władzach klubu, aby mógł formalnie i prawnie działać.

 

Przypomnijmy, że klub sportowy LKS Świt Cięcina działa jako Stowarzyszenie i jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym. Istnienie takiego Stowarzyszenia oparte jest na czynnym działaniu władz oraz zaangażowaniu w codzienne jego funkcjonowanie. Zwłaszcza gdy bierze się udział w rozgrywkach ligowych.

 

Na spotkanie przybyło kilkanaście osób związanych od lat z klubem oraz kilka osób, które są żywo zainteresowane jego funkcjonowaniem. W spotkaniu uczestniczyli Sołtys Cięciny Antoni Figura, który prowadził spotkanie. Przewodnicząca Rady Sołeckiej Krystyna Kuchejda oraz Przewodniczący Rady Gminy Wojciech Sobel i radny Leon Figura. W trakcie dyskusji dotyczącej działalności klubu przeniesiono z sali obrad Rady Gminy debatę na temat zagospodarowania parkingu przy boisku oraz niezbędnych odwodnień przy wjeździe. Przedstawiciele naszej społeczności w Radzie Gminy zobowiązali się do rozwiązania tej trywialnej sprawy, ale ważnej z punktu widzenia gospodarzy obiektu.     

 

Wczorajsze Walne Zebranie dało mandat dla działaczy, którym leży na sercu dalsze funkcjonowanie tego klubu. Zgodnie z podjętymi uchwałami do nowego 7-mio osobowego  Zarządu klubu LKS ŚWIT CIĘCINA weszli:

 

Andrzej Łącki – Prezes Zarządu

Marek Duraj –V-ce Prezes Zarządu

Stefan Stasiak – Członek Zarządu

Andrzej Gawliński – Członek Zarządu

Mirosław Osojca – Członek Zarządu

Michał Wolny – Członek Zarządu

Janusz Włoch – Członek Zarządu

 

warsztatartystyczne

 

Komisja Rewizyjna:

Antoni Figura

Józef Żur

Zdzisław Górzyński

 

warsztatartystyczne

 

Celem nowych władz klubu jest zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży poprzez stworzenie im możliwości uczestnictwa w zajęciach związanych z piłką nożną. W klubie już dziś trenuje ok. 50 chłopców głównie z Cięciny, a dodatkowo w UKS Halniaczek przy SP1 trenuje już ponad 80 młodych zapalonych piłkarzy. UKS Halniaczek ma pełnić rolę mówiąc w wielkim skrócie "przedszkola Świtu". Budowane drużyny mają się opierać na osobach pochodzących z Cięciny i okolic. W planach nie ma pozyskiwania zawodników z poza regionu, tak jak to miało miejsce w ostatnich latach.

 

Hasło na którym Zarząd chce oprzeć swoją działalność to „Od przedszkola do seniora”. Daje to możliwość - w perspektywie najbliższych lat – grania dzieciom i młodzieży, a także starszym w rozgrywkach ligowych, a także spędzenia wolnego czasu na boisku.

 

 

Gospodarzem obiektu, a zarazem osobą łączącą przeszłość z nowym jest p. Stefan Stasiak, który nieprzerwanie dba o murawę i otoczenie wokół boiska. Nawet przy mało sprzyjającej atmosferze wokół klubu w ostatnim czasie. Dzięki temu na tym boisku można rozgrywać sparingi z drużynami z wyższych lig, które przebywają na zgrupowaniach w naszej gminie, a także wypożyczać obiekt dla drużyn z miejscowości z naszego powiatu grających w ligach, gdzie wymagany jest poziom przygotowania boiska taki jak w Cięcinie.

 

Entuzjazm towarzyszący Walnemu Zebraniu i postawa nowych władz napawa nadzieją. Również zaufanie jakim zostali obdarzeni przez członków klubu pozwala wierzyć, że boisko przy Jana Pawła II będzie ściągało wielu młodych miłośników footballu, a za nimi ich rodziny i znajomych, którzy będą im kibicować na trybunach.

 

 

Zmiany w LKS Świt Cięcina

fiddler

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia