czwartek, 24, maj 2018

"Kolyndujmy Maluśkimu jaz pod powoły!"

 

 

 

 

Organizatorzy wydarzenia Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, WGmedia.eu, Proboszcz Parafii Cięcina Stanisław Bogacz oraz Ośrodek Promocji Gminy serdecznie zapraszają do wspólnego świątecznego kolędowania. Usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i góralskie pastorałki już 13 stycznia w Cięcinie o godz. 17:00.

 

Będzie rodzinne śpiewanie, kolędowanie z Turoniem i elementami jasełek, będą staropolskie kolędy i utwory prosto z Podhala.  A wszystko to w niezwykłym i odrestaurowanym XVI-wiecznym kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny w Cięcinie.

 

Przed koncertem zespołu Trebunie-Tutki zaprezentują się dzieci z ogniska muzycznego przy OPG pod kierownictwem Marcina Bieguna. 

 

Koncert jest organizowany również jako podziękowanie za Akcję Renowacja", czyli samodzielnej zbiórki parafian i sympatyków zabytkowego kościoła, która rozpoczęła się na przełomie 2009/2010 roku. 

 

 

piknik country

 

Kilka słów o Trebunich-Tutkach

 

Zespół to muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca. Utwory zespołu opierają się na wykorzystaniu tradycyjnych instrumentów, skali góralskiej oraz specyficznym stylu wykonawczym.

 

Zespół jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.

 

Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej.

 

Trebunie-Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, chórem „African Head Charge”, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo.

 

Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. To również wielokrotni laureaci Fryderyków. Nagrodzeni statusem Złotej Płyty za album „Pieśni chwały” .

 

We wrześniu 2016r. ukazał się album "Duch Gór", nagrany z gruzińskim kwintetem Urmuli, który zapoczątkował serię koncertów na scenach world music.   Utwory z płyty znalazły się w grudniu i styczniu na liście Top Twenty ogolnoświatowej Transglobal World Music Chart i na antenach w USA , Australii, w Niemczech, Luxemburgu, Estonii, Francji i we Włoszech. Płyta jest dystrybuowana również w krajach Beneluxu.

 

 

Zespół wystąpi w składzie:

Krzysztof Trebunia-Tutka- skrzypce, koza podhalańska, fujarki, piszczałki, róg, śpiew, prowadzenie koncertu

Anna Trebunia-Wyrostek- basy podhalańskie, śpiew

Jan Trebunia-Tutka- altówka, śpiew

Andrzej Polak- skrzypce, śpiew

Jacek Fedkowicz- gitara basowa

Szymon Kamykowski- saksofony

 

piknik country

Zdjęcie. J. Z. Kosiuczenkoi 

 

źródło:WGMedia

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia