sobota, 23, czerwiec 2018

Zagroda Plebańska ożyła w grudniu.

 

 

 

 

Minęło już ponad dziesięć dni od III Jarmarku Bożonarodzeniowego, ale to nie przeszkadza podzielić się z czytelnikami naszego portalu zdjęciami, krótkim filmem i wrażeniami z tej imprezy. Można powiedzieć, że pomału wpisuje się ona w grudniowe przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia jako impreza tradycyja. Dodatkowo Jarmark poprzedzony jest spotkaniem ze Świętym Mikołajem, gdzie wiele dzieci pamiętaja ten dzień przez cały rok.

Jarmark organizowany jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej Cięcina.eu, ale bez pomocy wielu osób spoza stowarzyszenia trudno było by go zorganizować w takim wydaniu jaki w tym roku mogliśmy zobaczyć. Pomoc została okazana poprzez wsparcie finansowe udzielone przez wiele firm działających głównie na terenie Cięciny i Węgierskiej Górki, ale także z inncyh miejscowości naszego powiatu.

 

Pieniądze to nie wszystko jak śpiewają bracia Golec w jednej ze swoich piosenek, bo najważniejszy w całym przygotowaniu grudniowych spotkań na Zagrodzie to niewyceniony czas osób, które poświęciły go bardzo dużo w ciągu ostatniego miesiąca. Lekko licząc uzbiera się ponad 300 roboczogodzin. Dziś już na spokojnie, po Jarmarku w imieniu Organizatorów chciałbym podziękować tym osobom, które bez względu na poglądy polityczne, miejsce zamieszkania, przynależność do innych różnych organizacji, poświęciły swój czas i siły, aby przygotować zagrodę oraz cały wystrój na tegoroczny Jarmark. Natura również w tym roku była po naszej stronie, bo na czas spotkania z Mikołajem i Jarmarku zabieliła otoczenie i przypomniał, że Godne Święta są w zimie.

 

Proponuję wygodnie zasiąść przed monitorem, przygotować sobie gorącą czekoladę lub coś bardziej rozgrzewającego w jarmarkowych kubkach i powrócić do Jarmarku wraz z fotorelacją.

Poniżej krótki film z Jarmarku:

fiddler

Komentarze   

0 #1 Benek 2016-12-30 20:13
III Jarmark w Cięcinie to bez wątpienia najlepsza impreza tego typu w okolicy :) cieszy, że co roku przybywa wystawców i odwiedzających. Zapraszamy za rok

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia