czwartek, 24, maj 2018

Pierwsze mecze ligi za nami.

 

 

 

 

Dziś punktualnie o godz. 18.00 rozpoczęliśmy IX edycję Amatorskiej Ligii Siatkówki w Cięcinie. Oby tak było do końca. Punktualni i zdyscyplinowani zawodnicy:)

Po zeszłorocznym spadku zainteresowaniem ligą, w której uczestniczyło tylko pięć drużyn, w tym roku liga przeżywa renesans. Dziewięć drużyn powalczy o największe trofeum. Napawa to optymizmem i zapowiada się ciekawy sezon.

 

 

Niektóre drużyny biorące udział w tegorocznej edycji powstały jak feniks z popiołów. Mowa tu o Spartanach z Ciśca, którzy ostatni raz brali udział w ALS w sezonie 2011/2012, a później 2012/2013 jako Hajduki. Dziś w swojej pierwszej odsłonie niestety musieli pochylić czoła przed drużyną, która odznacza się zdobytym dużym doświadczenia na niejednym parkiecie i dziś na boisku pokazała dobrą siatkówkę oraz opanowanie. Jest to PARADOX, drużyna grająca po raz pierwszy w tej lidze, jednak kilku jej zawodników sprzed dwóch lat grało w barwach Metalpolu. Spotakanie zakończone w szybkich trzech setach. Trzy punkty wędrują do Paradoxu.

 

Drugie spotkanie inauguracyjne odbyło się pomiędzy jedną z dwóch najstarszych drużyn ligii Trzyzero Cięcina (druga to Jesień Wegierska Górka) i Hutchinson Żywiec - mistrza ostatnich dwóch sezonów. Czy w tym roku również zdobędą mistrza? Jeżeli gra będzie im się układała tak jak dziś, to szanse przed nimi są duże. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, ten mecz zakończył się w trzech setach. Początek pierwszego seta był wyrównany. Widowisko zapowiadało się ciekawie. Niestety w drugim secie Trzyzero zaczęło popełniać coraz więcej pomyłek, a Hutchinson zaczął grać swoją piłkę. Kolejna trzecia odsłona tego spotkania to szybkie odprawienie z kwitkiem zawodników w strojach biało-czerwonych.

 

Za tydzień zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu IX edycja ALS, a poniżej do krótkiej fotorelacji K. Wolnego.

 

I ruszyło...

fiddler

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia