środa, 17, styczeń 2018

Plany PKP Nieruchomości względem budynku.

 

 

 

Po rozbiórce budynku mieszkalnego przy przystanku kolejowym w Cięcinie, wśród mieszkańców zaczęły pojawiać się pytania, co dalej z terenem na którym stał ten budynek. Dodatkowo wiele osób zastanawia się co dalej z budynkiem przystanku kolejowego, którego najlepsze lata już dawno minęły. Aby rozwiać wątpliwości najlepiej zapytać zawsze u źródeł. W związku z tym postanowiłem zwrócić się z zapytaniem do zarządzającego tymi nieruchomościami, czyli do Nieruchomości PKP, Oddział Gospodarowania Nieruchomościami. Poniżej pisma do pobrania:

PKP Nieruchomosci Katowice 23 11 2015

 Pismo do PKP Nieruchomości z dnia 23.11.2015

odpowiedz PKP Nieruchomosci Katowice

Odpowiedź z PKP Nieruchomości z dnia 27.11.2015

Wcześniej 27 marca br. Wójt Gminy zwrócił się w piśmie do tej samej instytucji z prośbą o remont budynku i peronu na przystanku w Cięcinie.

 Pismo wojta z dnia 27 marca 2015Pismo Wójta do PKP Nieruchomości 27.03.2015r.

Poniżej odpowiedź z PKP Nieruchomości z dnia 20.04.2015r. na powyższe pismo Wójta. Dodatkowo załączony jest "Roczny przegląd budowlany" z września 2014r.

 Odpowied PKP na pismo wjta 20 kwiecie 2015Odpowiedź z PKP Nieruchomości z dnia 20.04.2015r.

 

Z powyższych pism wynika, że na początku roku budynek był przeznaczony do rozbiórki. Jednak już po kilku miesiącach budynek nie figuruje na liście do rozbiórki, ale także nie ma go na liście budynków do remontu. 

Można wyciągnąć wniosek, że PKP nie ma pomysłu na zagospodarowanie tego budynku i do końca nie jest zdecydowana, żeby go rozebrać. Na początku kolejnego budżetu i wsparcia unijnego, na infrastrukturę kolejową, a także rewitalizacje nieruchomości kolejowych, istnieje szansa, że tego typu budynki mogą się doczekać remontów.

Obecnie relatywnie mało osób korzysta z komunikacji kolejowej, ale za kilka lat gdy kolej podmiejska - a do takiej linii zapewne będzie należała linia Bielsko - Biała - Zwardoń i dalej do Żiliny - będzie znów przewozić więcej osób niż komunikacja samochodowa. Podobna sytuacja ma miejsce na zachodzie Europy przy dużych ośrodkach miejskich. Zapewne za kilka lat południowa żywiecczyzna będzie częścią wielkiego ośrodka miejskiego jakim będzie Bielsko - Biała wraz z miastami przylegającymi do niego od północy. Może dziś warto pomyśleć o tym, żeby stare dworce i przystanki kolejowe zrewitalizować, bo później będzie można żałować.

 fiddler

 


 

 

 

Komentarze   

0 #1 YETI 2015-12-08 17:10
Dwa miesiące temu rozebrano przystanek kolejowy w Pewli Małej. Teren wygląda jakby przystanku nigdy tam nie było a funkcjonował ponad 100 lat. Trawa jest piękna i świeża. Rozebrano też kilka innych przystanków w okolicy Bielska. Ten też rozbiorą. Poczekają na nakaz rozbiórki ze względu na "zagrażający życiu". To jest tylko kwestia czasu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia