czwartek, 02, lipiec 2020

Najważniejsze, że była pogoda i pozytywne emocje.

 

 

 

 

 

Pomysł to jedno, a realizacja to drugie. W naszym Stowarzyszeniu pomysłów mamy mnóstwo i realizujemy je w miarę naszych możliwości. Druga sprawa to pomysły można realizować jeśli jest dla kogo je realizować. Frekwencja na ostatnim pikniku na terenie Zagrody umocniła nas w przekonaniu, że warto. Warto, aby w naszej miejscowości działy się pozytywne rzeczy. Warto bo przez zabawę, promowanie sportu oraz talentów można pomagać.

 

 piknik

 

 

Wczoraj dzięki Waszemu uczestnictwu w naszym pikniku mogliśmy przekazać Mai 20.000 zł. (dwadzieścia tysięcy złotych). Jednym słowem dziękujemy za zaufanie i przyjęcie zaproszenia na bieg, zawody rowerowe oraz piknik.

Ekipa Stowarzyszenia Rozwoju Społeczności Lokalnej Cięcina.eu  

 

piknik 

 

Co się zaczęło od pikniku? Parafrazując wielkiego Polaka „w Zagrodzie wszystko się zaczęło”. Zaczeła się akcja "Re-akcja Baja - Maja". Rodzina i znajomi Mai, która potrzebuje środków na skomplikowaną operację oraz rehabilitację postanowiła się zorganizować i zebrać środki finansowe. Więcej o celu i akcji Re-akcja Baja-Maja znajdziesz po linkiem (tutaj).

 

Od biegu i pikniku charytatywnego zorganizowanego przez nasze Stowarzyszenie zrodził się pomysł, aby zorganizować więcej eventów i imprez, które będą przeprowadzone na terenie naszej gminy. Podczas tych wydarzeń będą zbierane środki finansowe na operację. Najbliższe takie wydarzenie odbędzie się końcem sierpnia na bulwarach w Węgierskiej Górce. Będziemy Was o tym informować i na pewno włączymy się jako Stowarzyszenie w pomoc przy jego organizacji.

 

Wracając do naszego pikniku, chciałbym podkreślić, że ilość osób biorących w nim udział przekroczyła nasze oczekiwania. Jeszcze raz dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, ze bawiliście się z nami dobrze. Na naszej scenie przygotowaliśmy wraz z naszymi przyjaciółmi różnego rodzaju występy i pokazy. Zaczęliśmy od występu 12 Gromady Zuchowej Smoczki z Cięciny, która zaprezentowała układ taneczny. W Katowicach zajęła pierwsze miejsce w konkursie Wesołek.

 

Niesamowity pokaz mody zaprezentowała firma Amber Shop wraz ze swoimi modelkami. Żaneta, pomysłodawczyni oraz prowadząc pokaz no i oczywiście dziewczynki – raczej modelki – spowodowały, że od bicia braw wielu osobom na rękach pojawiły się odciski.

 

Ciekawy pokaz zaprezentowała szkoła -  Żywiecki Klub Karate Kyokushin z Żywca, która swoje zajęcia prowadzi w ciągu roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Cięcinie. Młodzi adepci wschodniej sztuki walki pokazali, że szkoła uczy charakteru, dyscypliny i osiągania celów.

 

Szkoła Swing rozgrzała atmosferę pod sceną. Instruktorka ze Szkoły Swing pani Jola Liszkowska wraz ze swoimi koleżankami z grupy Euforia przeprowadziła szybki kurs zumby. Publiczność kibicująca biegaczom mogła sama trochę poćwiczyć. Szkoła Swing wystąpiła z grupą młodszych tancerek – Tigers, które zaprezentowały taniec nowoczesny. Na uspokojenie był również mały akcent baletu. Na zakończenie pikniku, zespół  Euforia zatańczył swój układ tym samym kończąc sezon taneczny 2018/2019.

 

Aby było atrakcyjnie i ciekawie nasz piknik wsparła firma Star Fun. Najmłodsi spędzali na ich zjeżdżalniach najwięcej czasu. Zabawie nie było końca. Nie zabrakło na tej imprezie Ratowników Górskich, którzy uczyli nas na manekinie używania defibrylatora (po wakacjach odbędą się szkolenia dla mieszkańców) oraz użyczyli ścianki. Wielkie dzięki za obecność i wsparcie dla grupy GOPR.

Promowaniem sportu na pikniku i to rowerowego zajęła się grupa ze Stowarzyszenia Rysianka. Na ich stanowisku można było ścigać się na rowerach oraz zaznajomić się z ich planami co do budowy toru rowerowego.

Zawitała do nas również fotobudka z firmą Fabryka Szczęścia. Pamiątkowe fotografie będą długo przypominać nam o dobrej zabawie.

Dziękujemy również za dbanie o nasze ciała firmie TianDe, która na swoim stanowisku zatrzymała nie tylko Panie, ale również Panów dbających o swoje dłonie.

 

Jeszcze raz dziękujemy za przybycie i do zobaczenia na kolejnych naszych imprezach.

 

Poniżej fotorelacja z pikniku:

II Piknik Charytatywny

Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej Cięcina.eu

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Biegniemy dla Mai

 
bieg majka

ALS Cięcina 2019

 
als logo

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy

Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
WGmedia
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Przekaż 1% podatku dla Juli Białoń
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia