poniedziałek, 20, sierpień 2018
Ciecina.eu poleca: W najbliższą niedzielę odbędzie się promocja nowej książki W. Ficonia.  

Już w najbliższą niedzielę 26 sierpnia podczas odpustu przy kaplicy na Butorzonce będzie można nabyć kolejną książkę autorstwa Wawrzyńca Ficonia.

Tym razem będzie to publikacja opowiadająca o lokalnym sanktuarium jakim jest kaplica Matki Bożej Częstochowskiej na Przegibie - Butorzonce w Cięcinie Górnej.

Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej Pani Cięcińskiej" zawiera wiele cennych informacji o budowie kaplicy, pierwszych spotkań osób bezpośrednio związanych z jej budową oraz dlaczego w tym akurat miejscu powstała. Znajdziemy w niej również historię powstania obrazu Matki Bożej, który jest umieszczony w ołtarzu. Obraz ten posiada szczególne symbole, które można znaleźć tylko na tym wizerunku Pani Częstochowskiej. Dlatego autor tego obrazu nazwał ją Cięcińską Panią.

Już prawie 50 lat od pierwszego obrazka zawieszonego na świerku Matka Boża Częstochowska zaprasza swych czcicieli do wybranego przez siebie miejsca na Butorzonce. Dziwne to miejsce, a może cudowne, gdzie wierni wypraszają dla siebie i swoich rodzin łaski. Coraz częściej mówi się o cudownych uzdrowieniach za przyczyną Matki Bożej. Mówi się o przypadkach dotyczących ludzi ze Śląska, Bielska, Wieprza, Brzuśnika, Cięciny i innych miejscowości. O kilku z nich przeczytamy w tej książce.

{multithumb}
mt_gallery: Okładki książki W. Ficonia

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia