poniedziałek, 20, sierpień 2018

Już za tydzień w kościele Św. Katarzyny.

 

 

Zapowiadana już w grudniu nowa książka autorstwa Wawrzyńca Ficonia będzie miała swoją promocję w niedziele 7 lutego w Kościele Świętej Katarzyny po mszy św. o godz. 11.00. 

 

Książka "Kościół Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie" to najnowsza pozycja Wawrzyńca Ficonia, który włożył w tą książkę wiele serca, czasu, pracy i talentu w udokumentowanie tego co tak szybko odeszłoby w niepamięć. Książka zawiera wiele informacji, które są potwierdzone tekstami źródłowymi i dzięki temu możemy poznać prawdziwą historię jednego z najstarszych zabytków na Żywiecczyźnie. W książce można znaleźć informacje nie tylko o samym kościele, ale także o życiu religijnym minionych pokoleń i obecnie zamieszkałej tu ludności.

promocja_ksiazki_w_ficonia

promocja_ksiazki_w_ficonia

 "Wyrażam głęboką nadzieję, a wręcz przekonanie, że ta książka autorstwa Pana Wawrzyńca Ficonia trafi do wszystkich domów w naszej parafii, a zapewne również do szkół i bibliotek w naszej gminie i będzie dla obecnych i przyszłych pokoleń lekturą, a może i podręcznikiem historii tej części Żywiecczyzny"

Ks. prałat Stanisław Bogacz
proboszcz i dziekan

  fiddler

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia