wtorek, 28, listopad 2023

Już za tydzień w kościele Św. Katarzyny.

 

 

Zapowiadana już w grudniu nowa książka autorstwa Wawrzyńca Ficonia będzie miała swoją promocję w niedziele 7 lutego w Kościele Świętej Katarzyny po mszy św. o godz. 11.00. 

 

Książka "Kościół Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie" to najnowsza pozycja Wawrzyńca Ficonia, który włożył w tą książkę wiele serca, czasu, pracy i talentu w udokumentowanie tego co tak szybko odeszłoby w niepamięć. Książka zawiera wiele informacji, które są potwierdzone tekstami źródłowymi i dzięki temu możemy poznać prawdziwą historię jednego z najstarszych zabytków na Żywiecczyźnie. W książce można znaleźć informacje nie tylko o samym kościele, ale także o życiu religijnym minionych pokoleń i obecnie zamieszkałej tu ludności.

promocja_ksiazki_w_ficonia

promocja_ksiazki_w_ficonia

 "Wyrażam głęboką nadzieję, a wręcz przekonanie, że ta książka autorstwa Pana Wawrzyńca Ficonia trafi do wszystkich domów w naszej parafii, a zapewne również do szkół i bibliotek w naszej gminie i będzie dla obecnych i przyszłych pokoleń lekturą, a może i podręcznikiem historii tej części Żywiecczyzny"

Ks. prałat Stanisław Bogacz
proboszcz i dziekan

  fiddler

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kronika Cięciny

 
als logo
 
Akcja Renowacja
  


Nasi partnerzy


 
Arkom logo
rysianka_team
Żywiec Zdrój logo
mcd electronics
Przedszkole AKUKU
mcd electronics
 
Pomoc dla Marcina Walusiaka
Pomoc dla Majki Galica

Facebook

 fb

 
 
Pomoc dla Majki Galica
Pomoc dla Michała Gluzy
 
Pomoc dla Grażyny
Pomoc dla Grażyny Witos-Fabian

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia