czwartek, 24, maj 2018

Rusza akcja zbierania środków na renowacje.

 

W niedzielę (28. lutego) w obu kościołach naszej Parafii krótko podsumowano wyniki akcji rozprowadzania deklaracji dot. Inicjatywy przywrócenia dawnej świetności kościołowi św. Katarzyny i jego zabytkowemu otoczeniu. Tym samym została oficjalnie rozpoczęta zbiórka funduszy na pierwszy cel - dach - wymiana ponad stuletniego eternitu na gont łupany.

Wg informacji przekazanej przez księży parafianie z Cięciny i Węgierskiej Górki łącznie złożyli do puszek prawie 40% z  rozprowadzanych w czasie wizyty duszpasterskiej deklaracji. Ponad 60% z nich pochodziła od parafian z Cięciny.

Warto przypomnieć, że wypełniając deklarację mogliśmy wyrazić swoją chęć wsparcia akcji. Określić kwotę, jaką jesteśmy gotowi przeznaczać na remont kościoła św. Katarzyny i jego otoczenia, a także wybrać najlepszą metodę zbierania środków na ten cel.

W tej niecodziennej ankiecie zdecydowaliśmy, że będziemy składać nasze ofiary na dwa sposoby:

- Zbiórka "na tacę" w podpisanych kopertach w dowolnym dla nas terminie - raz w miesiącu,

- Wpłaty na konto bankowe Parafii, dopisując w tytule przelewu słowo "Katarzyna"

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na fakt, że nie będą zbierane fundusze sposobem "od domu do domu" przez wolontariuszy. Sposób ten spotkał się z niewielkim zainteresowaniem. Należy więc zwrócić uwagę na próby podszywania się pod tę akcję i jak najszybsze zgłoszenie takiego incydentu na Plebanię lub Policję.

Ksiądz Prałat oraz portal ciecina.eu będzie na bieżąco informował o postępach w akcji.Dla osób, które chcą wesprzeć inicjatywę w formie przelewu bankowego, poniżej znajdują się potrzebne informacje.

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Katarzyny Cięcina
ul. Kościuszki 66, 34-350 Węgierska Górka, tel. (33) 861 434
Bank Spółdzielczy w Węgierskiej Górce
90 81310005 0002 6925 2000 0030
Tytuł przelewu: KATARZYNA


Zobacz także:
Renowacja kościoła św. Katarzyny
Park historyczny (propozycja odnowy i zagospodarowania zabytkowego kompleksu)
List otwarty do ks. Prałata
Odpowiedź na list otwarty
Cięcina wczoraj i dziś cz.3

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze | Ostatnio dodane

Fotoforum | Ostatnio dodane zdjęcia